איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל?

מאי 22, 2022

עם התפשטות זן האומיקרון מדינות רבות בעולם החזירו לתוקפן הנחיות לביצוע בדיקות קורונה בקרב הנכנסים בשעריהן.

כמו כן, מדינות שונות מחייבות באופן גורף כניסה לבידוד של כל הבאים ממדינות זרות. פעולה זו נועדה כדי לאפשר שליטה על אחוז הנדבקים ולמנוע גל הדבקה נוסף כתוצאה מייבוא הנגיף ממדינה זרה.

במאמר הבא תוכלו לקרוא על משמעות בדיקות הקורונה השונות והיכן תוכלו לבצען בטרם טיסה לחו"ל.

תמונת מצב הקורונה בישראל נכון לתאריך כתיבת הפוסט

כיום, מספר החולים קשה בנגיף הקורונה בארץ עומד על 153 חולים מתוכם 59 מונשמים. בשבוע האחרון נפטר אדם אחד כתוצאה מהידבקות בנגיף. אחוז מקדם ההדבקה עומד על 0.75 ומאז אתמול לא חל בו כל שינוי.

4.94 אחוז מהנבדקים השיגו תוצאות חיוביות וחלה עלייה של 2,388 מאומתים חדשים.

מספר המאומתים הפעילים בארץ עומד על 22,688 אנשים. לעומתם, מספר המחוסנים במנת חיסון שלישית נגד הנגיף עומד על 4,488,427 אנשים.

מצב הקורונה בעולם

מספר החולים הכללי בעולם עד כה נמדד בכ-514,257,514 חולים חדשים. מתוכם מספר מקרי המוות כתוצאה מהידבקות בנגיף הוא 6,264,027 כשביממה האחרונה נוספו 911 מתים נוספים. מספר המחלימים מהנגיף הוא 468,918,683 אנשים.

 

המדינה בה חל הגידול המדאיג ביותר במתים הינה גרמניה שבה מספר המתים נכון ליום זה עומד על 188 אנשים.

 

מדוע חשוב לבצע בדיקת קורונה?

בדיקה ואיתור של החולים בנגיף הקורונה בקרב הנכנסים לארץ מאפשרת שליטה ומונעת את התפשטות הנגיף. זיכרונות השנתיים האחרונות שאופיינו בסגרים נוקשים ובבידודים חוזרים ונשנים עד להשבתת החיים התקינים בארץ, עוד צרובים במוחנו שלא לדבר על רמות התחלואה הגבוהות שהובילו למקרי מוות רבים.

 

ביצוע בדיקות קורונה עשוי להועיל כדי לצמצם את היקף ההדבקה ולמנוע הידרדרות וגל הדבקה נוסף.

 

מה מייחד את בדיקת ה-PCR?

בדיקת ה-PCR נחשבת לבדיקה האמינה ביותר המשיגה תוצאות מדויקות בזמן קצר יחסית.

בראשית ימי התפשטות המחלה כאשר מחקר ופיתוח בדיקה היו עוד בחיתוליהם הייתה בדיקת קורונה מסוג זה לא נוחה לשימוש ודרשה לקיחת דגימה מאזורים פנימיים בחלל האף והגרון.

 

כיום הבדיקה נעשית באמצעות מטוש ידידותי לשימוש ומתבצעת בנוחות רבה.

 

בנוסף, בניגוד לימים הראשונים בהם אספקת הבדיקות הייתה מוגבלת, כיום קיים מלאי גדול של בדיקות ומעבדות המאפשרים את ביצוע הבדיקה בקלות וקבלת תשובה מהירה תוך פרק זמן של 3-4 ימי עסקים.

 

מדוע חשוב לערוך בדיקת אנטיגן?

סיבות לחשיבות ביצוע בדיקת אנטיגן:

 

  • בדיקות אנטיגן מבוצעות באופן ביתי ומאפשרות ריחוק חברתי של כל מי שבא במגע עם חולה מאומת או חווה תסמינים המזוהים עם הנגיף לרבות: אובדן חוש הריח והטעם, קשיי נשימה, עליית חום הגוף או כאבי גרון. בקבלת תשובה חיובית בביצוע בדיקת אנטיגן תוביל את המאומתים לבידוד מה שיסייע בצמצום אחוז ההדבקה.

 

  • הבדיקה נוחה לביצוע ומעניקה תשובה מיידית בתוך פרק זמן של עד 15 דקות. חשוב ליידע כי תוצאות הבדיקה אינן נכונות ב-100% ולכן גם בקבלת תשובה שלילית, במידה ושהיתם לצד חולה מאומת, יש להמשיך ולהקפיד על חיטוי הידיים ועטיית מסיכה. אולם בכל מקרה של תשובה חיובית יש להיכנס מיידית לבידוד לפרק הזמן הקבוע בחוק.

מה ההנחיות של מדינת ישראל החדשות לגבי בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל?

ירידה ניכרת חלה במידת התחלואה בקורונה בישראל, לפיכך ההנחיות של ממשלת המדינה מתירות נסיעה למדינות זרות, תוך ציות להנחיות משרד הבריאות.

חשוב לדעת כי ביצוע בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל תחייב אתכם להציג בנמל התעופה בן גוריון תעודת מחלים מטעם מדינת ישראל או תוצאות שליליות של בדיקת קורונה PCR שנערכה עד שלושה ימים בטרם מועד הטיסה שלכם.

לפני היציאה ממדינת ישראל

לפי הנחיות משרד הבריאות באחריות הנוסע לברר את מדיניות הדרישות והגבולות של מדינת היעד אליה הוא טס בנוגע לכניסת אזרח זר. יש לבדוק האם קיימת דרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני הכניסה , ההגבלות החלות בנוגע לתוקף החלמה או חיסון וכן האם נדרש להשיג תיעוד של החלמה או ביצוע חיסון וכן לגבי חובת בידוד.

 

יש לדעת כי מאומתים לקורונה על פי בדיקה מהימנה לא יוכלו לעלות לטיסה אם לא הספיקו להחלים בהתאם לנוהל הקבוע בישראל או במדינת היעד.

אם ישנו ספק בקשר להגדרתכם כחולים, כמנועים לצאת מהארץ או כמחויבים בבידוד ניתן לבדוק זאת באתר רשות האוכלוסין.

 

מאומתים לקורונה ומחויבים בבידוד שיימצאו במעבר הגבול היבשתי או בשדה לא יורשו כמובן לטוס ויענשו לפי חוק.

הנחיות התנהגות בשדה התעופה, במעבר הגבול ובמהלך הטיסה

אין חובת עטיית מסכה בקרב היוצאים מישראל בשטח שדה התעופה ובמעבר הגבול. בזמן טיסה בינלאומית חלה על בני 7 ומעלה חובת עטיית מסכה על האף והפה וכן מומלץ לשמור על מרחק אחד מהשני וכן על היגיינה אישית בהקפדה רבה.

לפני הכניסה לישראל יש למלא טופס הצהרת כניסה לישראל וכן לבצע בדיקת קורונה בשטח שדה התעופה.

 

 מה כדאי שתדעו על בדיקת קורונה נתב"ג?

כדי לעבור בדיקת קורונה בנתב"ג לא נדרש להצטייד בהפניה של בדיקה לקורונה באם אינכם חווים תסמינים של נגיף הקורונה שכן בדיקה זו הינה בדיקה פרטית.

יש לציין, כי תידרשו לקבוע תור מראש עבור ביצוע בדיקת קורונה בתשלום.

 

בנוסף לכך, כל מי שנכנס לשטח מדינת ישראל חייב לעבור בדיקת קורונה עם ההגעה לנמל התעופה בן גוריון. מומלץ לקבוע תור מבעוד מועד, על מנת לחסוך בזמני המתנה בשדה התעופה בן גוריון.

 

למאמרים נוספים