טסים לחו"ל? הנה מה שאתם צריכים לדעת לגבי מגפת הקורונה

מרץ 28, 2022

מתכננים לטוס לחו"ל בפסח או כבר לפני? טיסה בתקופה זו של מגפת הקורונה היא קצת אחרת מבדרך כלל ולכן יש כמה דברים שכדאי שתדעו ותבדקו מראש. אז הינה כמה דברים שאתם צריכים לדעת לגבי מגפת הקורונה בהקשר של טיסה לחו"ל. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

איזה מדינה לבחור?

בדרך כלל בבואכם לבחור יעד לטיסה כנראה שתתחשבו בתאי מזג אוויר, נופים, מאכלים ותרבויות מיוחדים, מרחק, כמות ימים ועוד. כעת, בתקופה זו שהקורונה מלווה אותנו, תצטרכו להתחשב גם בדרך בה כל מדינה מתמודדת או לא עם המגפה, כיוון ולכך יש השפעות רבות. בדקו את המדיניות של כל ארץ בנוגע לכניסה של תיירים זרים, את רמת התחלואה, האם יש הגבלות או חוקים מסוימים ועוד.

כל מדינה מתייחסת באופן שונה לנושא הבידוד, האם צריך? לכמה זמן? איך אפשר לצאת מבידוד? ועוד. לכן, כדאי לבדוק האם המדינה אליה אתם מגיעים דורשת בידוד בנחיתה ולכמה זמן, האם דורשת בדיקת קורונה שלילית או לא. דברים אלה חשובים ויעזרו לכם להחליט. לדוגמא במידה והמדינה דורשת בידוד של כמה ימים, תצטרכו לקחת זאת בחשבון כאשר תחליטו אם לטוס ליעד זה או לא.

 

מה החוק אומר?

מבחינת מדינת ישראל אפשרי לטוס לחו"ל וכן, ניתן שתיירים יגיעו ארצה לביקור ולטיולים. כאשר יוצאים מנתב"ג אין חובה לעשות בדיקת קורונה. מצד שני, ישנן מדינות שכן דורשות בדיקת קורונה שלילית בעת הנחיתה ולכן כדאי לעשות בדיקה לפני ההמראה. ישנן גם מדינות שאינן דורשות בדיקה או שהחוק אצלן שונה ותצטרכו לנהוג בהתאם לכך במידה ותרצו להיכנס למדינה בלי בעיות.

ישנם מקרים חריגים כמו מדינות שמוגדרות אדומות, עם סיכון רב, כאשר בישראל דורשים מכל אזרח מעל גיל 16 שמתכוון לטוס לשם למלא טופס שנקרא "הצהרת נוסע יוצא" 24 שעות לפני ההמראה. רק לאחר מכן יוכלו להנפיק עבורו אישור עלייה למטוס, אותו הוא צריך להציג בשלב של הצ'ק אין בשדה התעופה בארץ.

איזה בדיקות צריך לבצע?

בדיקות קורונה לפני טיסה עבור הטסים לחו"ל זהות לבדיקות "הרגילות" של PCR  או בדיקת אנטיגן מוסדי מפוקח שהיא מהירה יותר ויש לכך יתרון לפני טיסה. תוכלו לבצע את הבדיקות במקומות רגילים כמו בתי חולים, בבית כבדיקת קורונה פרטית, במקומות נוספים שמורשים ומוגדרים לעשות זאת וכן, לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה בנתב"ג.

בשדה בתעופה בן גוריון תוכלו לבחור את סוג הבדיקה שתרצו לבצע. את הבדיקות מבצעת  חברת טסט טו פליי שהינה השירות הרשמי של שדות התעופה בתחום של בדיקות קורונה לפני טיסות. כמובן שהבדיקות מאושרות על ידי משרד הבריאות הישראלי וכן תקפות למדינות העולם כולן.

הדרך לבצע זאת היא מאד פשוטה ונוחה. לא תצטרכו לקבוע תור מראש, תוכלו להירשם ופשוט להגיע לעשות את הבדיקההשירות פתוח 24/7 שעות ביממה. בנוסף, תוכלו להישאר ברכב בעת הבדיקה כיוון והמתכונת היא של דרייב אין.

 

עלויות וזמנים עד שמקבלים תשובות

בחירת הבדיקה תלויה במחיר ובזמן הגעה של התשובה שלה. כאשר PCR רגילה עולה כ- 89 שקלים ותקבלו תשובה עד כ- 14 שעות. בדיקה מהירה יותר בדיקת אקספרס עם תשובה של עד 4 שעות, תעלה לכם בערך כפול כ- 149 שקלים. כמובן שגם פה הבדיקה הזולה ביותר היא אנטיגן שתעלה לכם כ- 59 שקלים ותקבלו תשובה מידית תוך 15 דקות.

גם כשחוזרים ארצה

לאחר הטיול בחו"ל תוכלו לעלות על מטוס חזרה לישראל כמובן במידה ואתם לא מאומתים, אך לא תחויבו לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה. כשתגיעו לשדה תעופה בארץ תצטרכו לבצע בדיקת קורונה ולהיכנס לבידוד עד כ- 24 שעות או עד שתקבלו תשובה שלילית, מה שקודם. בנוסף, אנשים שהוכרו כמחלימים בזמן של 60 יום האחרונים לפני הבדיקה עצמה, לא יחוייבו בבידוד.

האם יש הבדל במחירים של הבדיקות?

התשובה לכך היא כן, ההבדל שונה גם בין בדיקות הלוך לבין אלה של החזרה לישראל. בדיקת PCR שמשולמת באמצעות כרטיס אשראי תעלה לכם כ- 100 שקלים, במידה ותשלמו במזומן תצטרכו לשלם כ- 115 שקלים. אם תרצו לחסוך קצת, תוכלו לבצע תשלום באמצעות קישור מיוחד ולשלם כ- 80 שקלים.

אם החלמתם מקורונה או התחסנתם בחו"ל

במקרים בהם תושבי ישראל טסו לחופשה חלו בה או התחסנו נגד הקורונה, יש אפשרות לקבל על כך הכרה בישראל במידה וההתנהלות מתאימה וכפופה לנוהל של מדינת ישראל. במצב כזה תצטרכו קודם כל למלא את הפרטים האישיים שלכם בטופס הצהרה מיוחד לפני הכניסה לישראל. בשלב הבא, במידה והדברים תקינים תהיו רשאים לקבל תו ירוק ולא תהיו מחויבים לבידוד במידת הצורך.

 

חשוב לקחת בחשבון

נכון, ישנן הרבה בדיקות ביציאה ובכניסה לישראל אך עם זאת, חשוב עדיין לשמור על עצמכם עד כמה שניתן. לשים מסכה על הפה והאף, לשמור מרחק כמה שאפשר ולשמור על היגיינה אישית במהלך הטיסה, לפני ואחרי. כמו כן, כדאי לחשוב פעמיים לאיזו מדינה לנסוע, כזו שיש הרבה מחוסנים, מהי רמת התחלואה בה, איך מתייחסים לתיירים בתקופה ועוד.

 

בסיכומו של דבר

לטוס לחו"ל בזמני קורונה מוסיף קצת עניין והרבה התעסקות, החל מבחירת מדינת היעד ועד לבדיקות בארץ ובחו"ל. ישנן אופציות שונות לבדיקות, בבית, אקספרס, בנתב"ג, במחירים מוזלים וכאלה יקרים יותר. כאשר בנוסף לכך חשוב מאד לשמור על ההנחיות הכוללות מסכות, היגיינה ושמירה עצמית כמה שניתן, ליתר ביטחון. חשוב לבדוק את הדברים מראש כדי לא לפספס וכמובן להנות מהחופשה!

 

למאמרים נוספים