בדיקות קורונה ביתיות

האם ניתן לבצע בדיקות קורונה ביתיות לפני טיסה?

מרץ 28, 2022

אין ספק כי העולם למד לחיות ולהתנהל עם הקורונה, אחת הראיות לכך היא העובדה שניתן לטוס לחו"ל, מה שבתחילת התפרצות המגיפה היה נראה כמו חלום רחוק. מבחינת החוק נדרש לבצע בדיקות קורונה ובהתאם להנחיות של כל מדינה תהיו רשאים או לא לטוס. איפה עושים את הבדיקות? האם ניתן לבצע אותן בבית? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

לאן אתם יכולים לטוס?

בתקופה זו לפני שיקולים של נוף, אטרקציות, אוכל ועוד, צריך לקחת בחשבון כי יש מדינות שמורכב להיכנס אליהן בעקבות מגפת הקורונה. בזמנים מסוימים מדינות שונות נמצאות בסגרים או עם תחלואה גבוהה וכן, יש כאלה שמקשות על אפשרויות הכניסה לארצן. לכן, אחד הדברים שכדאי לכם לקחת בחשבון בבחירת יעד לטיסה, הוא ההתייחסות של המדינה בזמן נתון למגפת הקורונה.

בנוסף לכך, ישנן מדינות עם הגבלות וחוקים שונים לגבי בידוד, כאלה שדורשות בידוד בעת ההגעה לארצן ונהלים נוספים. עניין זה עשוי להשפיע על טיב החופשה שלכם וכן, על הימים שבאמת תוכלו להסתובב חופשי לאחר הנחיתה בארץ היעד. לכן, לפני הכל, בדקו את הדברים היטב לגבי כל מדינה וההתנהלות שלה וכך תוכלו לבחור יעד רלוונטי.

 

נסיעה לחו"ל בזמן קורונה

מבחינת החוק, בשלב זה ניתן לנסוע למדינות רבות אך יש נהלים שונים לגבי בדיקת קורונה וספציפית יש בדיקת קורונה לטסים לחו"ל. כרגע, במדינת ישראל, אין חובה לעשות בדיקת קורונה כאשר מעוניינים לטוס לחו"ל ביציאה מהארץ. יחד עם זאת, יש להתחשב בכך שמדינות שונות דורשות בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית בכדי להיכנס אליהן ולכן, תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה עצמה.

 

בדיקות לפני הטיסות

ישנן שתי אופציות לבדיקות האחת היא PCR והשנייה היא המהירה יותר, בדיקת אנטיגן מפוקחת. את שתיהן ניתן לבצע בבתי חולים שונים, בדיקות קורונה פרטיות בבית שלכם או במקומות נוספים שיש להם הרשאה מבחינה חוקית לעשות זאת, כמו בנתב"ג.. חשוב שתשימו לב כי מס' הזהות שלכם מעודכן נכון בבדיקה, בכדי למנוע בעיות שיכולות לצוץ לאחר מכן.

 

איפה לעשות את הבדיקה?

כפי שציינו ניתן לעשות את בדיקות הקורונה גם בביתכם עם בודק שיגיע עד אליכם. הבדיקה עצמה נעשית בדיוק כמו כל בדיקה אחרת באמצעות הכנסת מטוש לחלל הפה והאף ולאחר שתי דקות הבודק יעזוב את ביתכם והבדיקה תשלח למעבדה.

כמו כן, תוכלו לעשות את הבדיקה בנתב"ג גם את האנטיגן וגם PCR באמצעות שירות טסט טו פליי שהינו השירות הרשמי של נתב"ג המיועד לביצוע בדיקות קורונה ספציפיות לטיסות. בדיקות אלה כמובן מאושרות על ידי משרד הבריאות והן תקפות לכל מדינה בחו"ל.

יש לכך יתרון רב כי תוכלו לקבל שירות במקום עצמו בצורה פשוטה ונוחה מאד. כמו כן, הבדיקות זמינות 24/7 ואין צורך לקבוע תור מראש, אלא רק להירשם ולהגיע למקום. הבדיקה מתבצעת בשיטה של דרייב אין, כך שתוכלו להישאר ברכב כשבודק יגיע לבדוק אתכם.

 

כמה זה עולה לכם?

ישנם הבדלים במחירים בהתאם לבדיקה שתבחרו לעשות ולזמן שתרצו שתגיע. בדיקת PCR רגילה עולה באזור 89 שקלים ותשובה מגיעה עד 14 שעות לאחר מכן. אם תרצו לקבל את התוצאה מהר יותר לאחר כ- 4 שעות, תוכלו לעשות בדיקת קורונה אקספרס אך בהתאם לכך המחיר יעלה ל- 149 שקלים. בדיקת אנטיגן היא זולה ביותר ועולה כ- 59 שקלים, התשובה עצמה גם מהירה תוך כ- 15 דקות.

אם תצאו חיובים?

כמובן שקיימת האפשרות שתצאו מאומתים בבדיקות הקורונה ולמצב כזה יש השלכות על הטיסה. במידה ואתם חיובים לא תוכלו לצאת כך מהארץ, תצטרכו לחכות ורק ברגע שתצאו שליליים בבדיקות נוספות ובהתאם לחוקים של ישראל ושל מדינת היעד, תוכלו לצאת מבידוד וכן לצאת מהארץ.

 

מה עושים בחזרה?

מדינת ישראל מחייבת לעשות בדיקות קורונה הן עבור תיירים והן עבור אזרחים בחזרה ארצה. על הטיסה עצמה תוכלו לעלות ללא בדיקה, כמובן במידה ואתם לא מאומתים. עם זאת, לאחר שתנחתו בארץ תדרשו לבצע בדיקות קורונה בנתב"ג. לאחר 24 שעות מרגע הבדיקה או עד שתקבלו תשובה שלילית, לא תוכלו לצאת מבידוד. מחלימים שחלו ב- 60 הימים שלפני הבדיקה יוכלו לדלג על שלב הבידוד.

בבדיקות אלה תוכלו לבחור את צורת התשלום המועדפת עליכם. עבור בדיקת PCR שתשלמו במזומן המחיר הוא 115 שקלים, לעומת 100 שקלים במידה ותשלמו דרך כרטיס אשראי. צורת התשלום המוזלת ביותר היא במידה ותשלמו מראש דרך קישור מיוחד וכך תוכלו לשלם רק 80 שקלים.

 

למי מוותרים

במידה והתחסנתם או החלמתם בתקופה בה ביליתם בחו"ל, תוכלו לקבל הכרה לכך בישראל בכפוף לנוהלים הקיימים. עליכם להזין את הפרטים האישיים שלכם בטופס מיוחד של הצהרת הכניסה לישראל. כאשר לאחר מכן ישלח לביתכם תו ירוק וכך לא תהיו מחוייבים בבידוד כאשר תחשפו לאנשים מאומתים.

המלצה שלנו

אמנם, אנשים רבים עושים בדיקות לפני ואחרי הטיסה, אך בכל זאת כדאי לשמור על הנחיות הזהירות במהלך כל שלבי הטיסה הלוך וחזור ארצה. שימו מסכה, שמרו מרחק והיגיינה אישית.

 

בסיכומו של דבר

כיום לטוס לחו"ל בזמן מגפת הקורונה הוא דבר אפשרי ואף רגיל יחסית. ניתן לעשות זאת בהתאם להנחיות של כל מדינה, כאשר יש כאלה כולל ישראל שדורשת בכניסה לארץ להציג בדיקת קורונה שלילית. את הבדיקות ניתן לעשות במקומות שונים כולל נתב"ג ואף אצלכם בבית. רק לאחר שתקבלו תוצאה שלילית תוכלו לטוס לחו"ל כמתוכנן או להיכנס לארץ. ישנם הבדלים בין המחירים של הבדיקות השונות ומשך הזמן עד לקבלת תוצאות.

למאמרים נוספים