מתכננים טיסה לחו"ל ומבצעים בדיקת קורונה כחוק

מרץ 20, 2022

בתחילת מגפת הקורונה השמיים נסגרו לטיסות מישראל וממדינות אחרות לכאן. עם הזמן הם נפתחו וכעת ניתן לטוס למדינות רבות במידה ומבצעים בדיקות קורונה כחוק. על בדיקות אלה ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

לפני הכל

אמנם מדינות רבות מאפשרות כניסה של תיירים, אך דעו כי בתקופה זו יש מדינות שמגבילות כניסות כאלה, או לחלופין נמצאות במצב של סגרים או תחלואה גבוהה. על כן, לפני שתחליטו לאן לנסוע כדאי שתבצעו בדיקה של המדיניות בארצות השונות בנוגע לכניסה של אוכלוסייה זרה למדינתם. בדקו את רמת התחלואה, האם קיימות הגבלות מסוימות במקומות ציבורים או כאלה הקשורות להחלמה או חיסונים.

בנוסף, חשוב לוודא את נושא הבידוד יש מדינות שדורשות בידוד בעת ההגעה, משמע שחלק מהחופשה שלכם עלולה להתבזבז כשאתם סגורים בחדר במלון. בדיקות אלה יעזרו לכם להחליט לאיזו מדינה כדאי ולאיזו לא כדאי לנסוע בתקופה זו.

 

בדקו את החוקים

נסיעה לחו"ל בזמן קורונה היא אפשרית וחוקית. מבחינת מדינת ישראל כרגע אין חובה לבצע בדיקות קורונה כשיוצאים מהמדינה למדינות אחרות, עם זאת, ישנן מדינות שדורשות בדיקת קורונה שלילית בעת הכניסה בשעריהן. . לכן, תצטרכו להיערך לכך מראש. כמובן שאם מדינת היעד לא דורשת זאת, תוכלו לצאת מהארץ בלי בעיה ומבלי להיבדק.

מקרים חריגים כמו מדינות שמוגדרות כ"אדומות", בעלות סיכון מרובה, דורשות מכל אזרח ישראלי מגיל 16 ומעלה למלא טופס של הצהרת נוסע יוצא כ-24 שעות לפני הטיסה. רק לאחר מכן יונפק עבורו אישור עלייה למטוס אותו הוא מחויב להציג בשלב הצ'ק אין בנתב"ג.

 

בדיקות קורונה לטיסה

לאחר שסגרתם את מדינת היעד והחלטתם לטוס, תצטרכו לטפל בעניין בדיקת הקורונה. בסופו של דבר המטרה היא שתציגו בדיקת קורונה שלילית למדינת היעד. קיימות שתי אפשרויות של בדיקות קורונה לטיסה או בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן (המהירה) מפוקחת. את שתי האופציות תוכלו לבצע בחלק מבתי החולים, אצל גופים מורשים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות או במקומות נוספים שמורשים מבחינה חוקית לבצע בדיקות אלה. שימו לב שתעודת הזהות שלכם נרשמת בטופס הבדיקה.

 

בדיקת קורונה בנתב"ג

אופציה נוספת היא ביצוע בדיקת קורונה בנמל התעופה בן גוריון, שם ניתן לבצע גם אנטיגן מוסדי וגם PCR. תוכלו לעשות זאת באמצעות השירות שמציעה חברת טסט טו פליי, המוגדרת כשירות הרשמי של רשות שדות התעופה לבדיקות הקורונה עבור הטסים לחו"ל. הבדיקות עצמן מאושרות על ידי משרד הבריאות ותקפות לכל מדינה בחו"ל.

באופן זה תקבלו שירות פשוט ונוח מאד לפני הטיסה. הבדיקות מתבצעות 24/7, אין צורך לקבוע תור מראש וניתן פשוט להירשם ולהגיע. בנוסף, הבדיקה מתבצעת במתחם  דרייב אין, אין צורך לחפש חניה, אתם נשארים ברכב ומגיע בודק לבצע את הבדיקה.

 

עלויות הבדיקות

מבחינה זו ישנם הבדלים בין הבדיקות השונות. לצורך העניין, בדיקת PCR רגילה עולה כ-89 שקלים ואפשר לקבל תשובה תוך כ-14 שעות. אם תרצו לבצע בדיקת קורונה אקספרס ולקבל תשובה מהירה עד כ-4 שעות לאחר מכן, תצטרכו לשלם כמעט כפול כ- 149 שקלים. בדיקת אנטיגן גם כאן היא זולה יותר, במחיר של כ- 59 שקלים והתשובה היא מהירה ביותר תוך כ- 15 דקות.

 

יצאתם מאומתים?

במידה והבדיקות יוצאות חיוביות, משמע אתם מאומתים ואין באפשרותכם לצאת מהארץ. תצטרכו להחלים, לצאת שליליים בבדיקות נוסחפות שתבצעו בהתאם  לכללים במדינת ישראל ומדינת היעד ורק לאחר מכן תורשו לטוס.

 

הגעה לישראל

אחרי שביליתם בחופשה הגיע הזמן לחזור לישראל. דעו כי אינכם צריכים לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה ארצה. במידה ואתם תושבי קבע או אזרחי ישראל תוכלו לעלות על הטיסה בלי בעיה. חשוב להדגיש כי מי שחש ברע ומאומת לקורונה, אין באפשרותו לעלות על המטוס חזרה, עד אשר יצא שלילי.

 

לאחר הנחיתה

בעת החזרה ארצה תצטרכו לבצע בדיקת קורונה כבר בשדה התעופה. לאחריה יש לשהות בבידוד עד שתקבלו תשובה או עד 24 שעות.  מי שהוכרו כמחלימים לאורך ה- 60 יום האחרונים לפני הבדיקה, יוכלו לדלג על בידוד זה.

 

מחירים של בדיקות בחזור

כשתנחתו בנתב"ג תוכלו לבצע בדיקה באחת מהאפשרויות השונות. בדיקת PCR ותשלום במזומן תעלה לכם כ- 115 שקלים, או 100 שקלים במידה ותשלמו באמצעות כרטיס אשראי. כמו כן, תוכלו לבצע תשלום דרך קישור מיוחד ובאופן זה לשלם סכום מועט של כ- 80 שקלים.

זיכויים והחזרים

קיימים מקרים בהם מתבצע תשלום על בדיקה, אך לאחר מכן הטיסה מתבטלת מסיבות שונות. לכן, במצב כזה תקבלו החזר על התשלום. כמו כן, תקבלו החזר על התשלום במידה ובדיקת ה- PCR נפסלה או שלא התקבלה תוצאה מובהקת. פירוט מלא ניתן למצוא באינטרנט.

 

התחסנתם או החלמתם בחו"ל

תושבים אשר טסו לחו"ל ושם חלו או התחסנו יכולים לקבל הכרה לכך במדינת ישראלע"פ הקריטריונים במדינה. יש אפשרות להזין את הפרטים האישיים בטופס מיוחד של הצהרת הכניסה לישראל. ובאם אתם עומדים בקריטריונים , ישלח אליכם תו ירוק ותהיו פטורים מבידוד.

 

חשוב לזכור

אמנם יש בדיקות רבות וכולם מחויבים לבצעם, אך החוקים המיוחדים של תקופה זו עדיין תקפים. לכן, חשוב שתצטיידו במסכה, היגיינה אישית ושמרו על הנהלים השונים.

 

בסיכומו של דבר

בימינו אנו, תכנון טיסה לחו"ל חזר להיות חלק מהשגרה שלנו שוב. עם זאת, ישנם חוקים שונים הרלוונטים בעיקר לבדיקות הקורונה לפני הטיסה ולאחר החזרה ארצה. חשוב להקפיד על ההוראות, לבצע את הבדיקות ולשמור על עצמיכם בעיקר במהלך הטיסה ובשהות בנתב"ג. ניתן לבצע את הבדיקות בדרכים שונות ביניהן דרך טסט 2 פליי בנתב"ג.

למאמרים נוספים